175 rocznica powstania I Śląskiego Towarzystwa Pszczelnego w Kopicach

Śląskiego Towarzystwo Pszczelnego w Kopicach,

23 kwietnia 2022 r. Kopice

Program uroczystości:

1000 – otwarcie wystawy z Muzeum Ks. dra Jana Dzierżona z Kluczborka (u Pana Stanisława

Bojarskiego koło Pałacu   w Kopicach),

1030 – zwiedzanie Mauzoleum rodziny Schaffgotschów,

1050 – zbiórka pszczelarzy pod Kościołem przy sztandarze,

1100 Msza Św. w intencji pszczelarzy w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego,

którą poprowadzi proboszcz Parafii w Kopicach, w trakcie Mszy będzie przybliżona sylwetka Ks. dra Jana
Dzierżona, bezpośrednio po Mszy odbędzie się krótka prelekcja na temat wpływu produktów pszczelich na zdrowie człowieka przez Pana Huberta Simonidesa.

Dla zaproszonych gości i pszczelarzy:

przejście do Domu Weselnego „Pod złotym gryfem” w Kopicach,

ok. 1230–przemówienia zaproszonych gości, poczęstunek oraz prelekcja na temat aktualnych prac w pasiece (prelegentem obu prelekcji będzie Pan Hubert Simonides – pszczelarz z dużą wiedzą i doświadczeniem).

Przed kościołem będą stoiska:

Stoisko parafialne – sprzedaż miodu cegiełki na remont mauzoleum -10zł, książki Kopice historia traconego piękna -100 zł, kalendarz cegiełka na rok 2022 - 35zł.

Inne stoiska z miodami, produktami pszczelimi i nalewkami – zapraszamy.

Inicjatorem uroczystości jest Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach. Współorganizatorami uroczystości są: Koło Pszczelarzy w Niemodlinie i Koło Pszczelarzy w Grodkowie.