Kalendarz 2024 - dodruk

Kalendarza na rok 2024 - został zrobiony dodruk kalendarza w niewielkiej ilości- zakup w kancelarii

Szanowni Państwo, miłośnicy historii Kopic i Przyjaciele! Nasz projekt ratowania mauzoleum rodziny Schaffgotsch i renowacji figury św. Jadwigi Śląskiej z Kopic dobiegł końca. Chcielibyśmy w tym miejscu wszystkim zaangażowanym podziękować i pogratulować wspaniałych kolekcjonerskich eksponatów. Serdeczne podziękowania dla Mariusza Przygody, Adriana Niewiadomskiego i Henryka Niestroja. Za Wasz wkład w dotychczasowe działania, bez Was nie było by tego projektu. Pragniemy również podziękować wszystkich współpracującym przy tworzeniu kalendarza, których z imienia i nazwiska nie wymieniamy. Duże podziękowania należą się również osobom związanym z GRUPĄ Kopice.pl

Zamierzamy rozwijać nasze projekty nadal, jeden z nich to Kopickie Spotkania Pałacowe. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności Kopickiej i Więcmierzyckiej udało się zorganizować już trzecie spotkanie. Wierzymy, że w 2024 roku, zaprosimy ponownie Państwa na kolejne, już Czwarte Kopickie Spotkania Pałacowe.

Po rocznej przerwie, wznowiliśmy wydanie kalendarza dla Państwa, jest to ekskluzywny kalendarz kolekcjonerski. Dochód ze sprzedaży pragniemy przeznaczyć na utrzymanie wyremontowanego mauzoleum rodziny Schaffgotsch i tworzeniu Izby tradycji na terenie Parafii w Kopicach. Nasz kalendarz na rok 2024, przedstawia niesamowitą wizję artysty - przenikającej energii i materii w zabytkach w Kopicach. Autorem zdjęć jest obywatel świata Yann TOMA, niesamowity artysta-obserwator. Wrażliwym człowiekiem, który dostrzega niewidzialną energię, w obiektach niedostępnych. Jego warsztat jest ceniony na całym świecie. Jego prace zachwycają na wystawach w Paryżu, w Londynie, czy w Nowym Jorku.

Yann, pragniemy podziękować za wspaniałą współpracę i chęć bycia ambasadorem Kopic na scenie międzynarodowej. Należy też wspomnieć i podziękować w tym miejscu o Annie Chruściany, która jest kierownikiem projektu.

kalendarz stanowi cegiełkę na utrzymanie mauzoleum i tworzenie izby pamięci przy Parafii - 50 + 15 koszty wysyłki

Tego lata artysta Yann Toma odwiedził KOPICE (Wschodni Śląsk, Polska). Przeprowadzono tam wychwytywanie strumieni promieniowania i przesyłano energię artystyczną, co poprawia energię somatyczną tego miejsca. W związku z tym Stowarzyszenie Ochrony obiektu postanowiło opracować kalendarz na 2024 rok, aby przyczynić się do promieniowania tego artystycznego aktu naprawczego. Seria fotograficzna „Restytucje" ma na celu uzdrowienie sytuacji na wodzie. Ta seria fotograficzna uwzględnia uchwytywanie niewidzialnej i energetycznej ergonomii, które wydają się utracić swoje funkcje. Yann Toma dostrzega w nim to, co Jean-Luc Nancy nazywa „zapasowe ciała" i próbuje przywrócić te ciała poprzez użycie fotografii. Ta scena jest spektakularna lub wręcz dyskretna, dzieło to proponuje widzowi hipotezę ruchu wywołaną w samym sercu obojętnych przestrzeni, do których artysta ma dostęp. Otwarcie na te miejsca jest warunkiem możliwości istnienia tej serii. Zakazane lub dostępne tylko za pośrednictwem osób uprawnionych do zarządzania nimi, miejsca te straciły wszelkie potencjalne funkcje, a ich ładunek rozpoczyna nowy czas i przestrzeń. Ryzyko zapomnienia przenika te miejsca i staje się czymś więcej niż oczywistym. Yann Toma stara się uświadomić energię tych zapomnianych miejsc. Koordynator artystyczny @aniachrusciany - Podziękowania @jaroslaw_szelag i @mauzoleum_kopice (Maciej Mischok)