Program II Pałacowego Spotkania

DRUGIE KOPICKIE SPOTKANIE PAŁACOWE

25 czerwca 2022 roku – sobota

Organizatorzy i właściciel pałacu serdecznie zapraszają. Będzie można spędzić w otoczeniu mauzoleum i pałacu niesamowitą sobotę.

KOŚCIÓŁ: 09.00 – 11.00

godz. 09.45 – koncert organowy w wykonaniu Pana Marcina Lauzera i syna

godz. 10.00 – Msza Św. w int. + hrabiny Joanny w 112 rocz.śm, ++ z jej rodziny

po mszy – koncert organowy

na placu plebanijnym kawa + ciasto + coś do zjedzenia

zakup pamiątek i książek

Mauzoleum otwarte od godz. 08.00 – 16.00, Będzie można złożyć hołd zmarłej rodzinie Schaffgotsch w wyremontowanym mauzoleum,

PAŁAC: 11.00 – 16.00 RAMOWY PROGRAM :

- występy grup artystycznych (Szkoła podstawowa w Kopicach, Stokrotki +50 z Nysy),

- premiera książki Stanisława Firszta pt. "Schaffgotschowie - arystokratyczny ród na Ślasku"(planowane spotkanie z autorem, jak i dr Arkadiuszem Kuzio-Podruckim, będzie można nabyć również inne książki związane z Kopicami. Gościnie wydawca "Kopice. Historia utraconego piękna" Muzeum Śląskie w Katowicach)

- Plener fotograficzny i malarski Towarzystwa Miłośników Orzegowa.

- Zabawy dla najmłodszych zorganizuje Związek Hufców Pracy z Brzegu.

- Spektakl o historii Karola Goduli i Joanny Gryczik - Świta świętego Michała  na terenie pałacu będzie można coś zakupić do picia i jedzenia

u Pana Stanisława po sąsiedzku - zakup pamiątek

Serdecznie podziękowania za współudział dla Sołectwa z Kopic i Więcmierzyc, Koła Gospodyń Wiejskich z Puszyny, oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie.

Serdecznie podziękowania dla właściciela pałacu, który na czas imprezy udostępnił i pomógł w organizacji wydarzenia.

Serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom